Wycieczka klasy III A "Śladami miejsc pamięci narodowej" w Zwierzyńcu.
Śladami miejsc pamięci narodowej
Stukot kopyta i zapach chałki - lekcja online
9 listopada 2022 r. klasa 8a wraz z nauczycielką Ireną Staroń uczestniczyła w lekcji online organizowanej przez Muzeum Polin. Tematem był: Stukot kopyta i zapach chałki. Poznajemy dawne żydowskie miasteczko. Uczniowie zapoznali się z życiem Żydów w przedwojennym miasteczku w Polsce poprzez różne zmysły.
Labolatoria przyszłości - zajęcia plastyczne
Uczniowie klasy 7a wykorzystali aparat fotograficzny, jako narzędzie do utrwalenia wykonanych przez siebie form kompozycyjnych. Rozwijali twórcze myślenie, kreatywność, własne możliwości twórcze. Prace uczniów w wersji elektronicznej wykorzystają wkrótce pracując w edytorze grafiki Gimp, gdzie będą modyfikować obrazy, nakładać filtry dostępne w programie i wykonywać inne przekształcenia. Zdjęcia zostały wykonane aparatem zakupionym w ramach projektu #Labolatoria Przyszłości.
12
Wycieczka
Dnia 4go listopada uczniowie klas V, VIa, IVb uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek i Sandomierza.
4
Turniej piłki ręcznej chłopców
26 października w Zamościu odbył się turniej piłki ręcznej chłopców rocznik 2010 i młodsi O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8. Uczniowie klasy V i VI sportowej w składzie: Adamczuk Igor, Czochra Gabriel, Gajewski Konrad, Gmyz Kamil, Maślany Marcel, Szpyra Antoni, Szuty Artur, Szuty Dawid, Tchórzewski Maciej , Tsaryniak Rostyslav, Badach Samuel, Góra Wojciech, Tatar Jakub pod opieką p. Jakuba Czochry zdobyli III miejsce. Drużyna otrzymała puchar oraz pamiątkowy dyplom. Wszyscy wrócili w dobrych nastrojach i motywacją do dalszej pracy.
Zajęcia z programowania
3 listopada na kolejnych zajęciach z programowania prace nad budową taśmociągu zostały zakończone. Taśmociąg jest gotowy i czeka na program, który bedzie nim sterować. Pracami nad programem zajmiemy sie na kolejnych zajęciach. Taśmociąg jest jesdnym z modeli zestawu fischertechnik education Robotics TXT 4.0 Base Set, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
RATUJEMY ZABYTKOWE NAGROBKI ZWIERZYNIECKIEGO CMENTARZA
Towarzystwo Miłośników Zwierzyńca po raz 15 zorganizowało kwestę pod hasłem: ,,RATUJEMY ZABYTKOWE NAGROBKI ZWIERZYNIECKIEGO CMENTARZA”.
1 listopada 2022 roku wśród kwestujących wolontariuszy byli również nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu. Kwesta odbyła się na cmentarzu parafialnym. Trwała ona od godz. 8 00 do 14.00.
2
Wyjście na Cmentarz
Grupa 0a pod opieką Pani J. Gil wyszła na cmentarz, aby zapalić znicze i odmówić modlitwę za żołnierzy.
Szkoła Pamięta
Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w akcji „Szkoła Pamięta”. Jak co roku uprzątnęliśmy groby żołnierskie na Cmentarzu Parafialnym w Zwierzyńcu, zatroszczyliśmy się również o przystrojenie krzyży biało-czerwoną wstęgą oraz o zapalenie zniczy. Nasi uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili groby osób zasłużonych dla Zwierzyńca, wysłuchali historii ludzi, którzy byli ważni dla naszego miasta. Nauczyciele przypomnieli również o tragicznych losach ludzi, którzy zmarli lub zostali zabici w Niemieckim Obozie Przesiedleńczym w Zwierzyńcu w czasie II Wojny Światowej. Uczniowie i nauczyciele pamiętają też o mogile uczestnika Powstania Styczniowego oraz o grobach pracowników Ordynacji Zamojskiej. W ramach akcji Szkoła Pamięta trwa zbiórka zniczy na Cmentarz Orląt Lwowskich.
5
Kwesta na cmentarzu
Szkoła Myślenie Pozytywnego to autorski program certyfikacyjny stworzony przez Fundację „Instytut Edukacji Pozytywnej”.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła drugi rok z rzędu realizuje program Szkoła Myślenia Pozytywnego. Głównym celem jest promocja i profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży oraz nauka jak dbać o dobrostan psychiczny, co na niego wpływa i jak on wpływa na nasze funkcjonowanie. Szkoła Myślenia Pozytywnego to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością, holistycznym dbaniem o zdrowie, o siebie i otoczenie.
W czasie trwania Programu, wspólnie przechodzimy przez różnorodne aspekty wpływające na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych z ich otoczenia. W ramach SMP uczestniczymy w zkoleniach, warsztatach, programach dedykowanych, realizujemy co miesiąc szereg wyzwań angażując w to społeczność szkolną. Każdy miesiąc to nowe zadania, nowe tematy i nowe możliwości na kreatywne działania.
We wrześniu w klasie IV b pani Małgorzata Sankowska prowadziła warsztaty dla uczniów w zakresie komunikacji międzykulturowej. Dotyczyły one budowania pozytywnych relacji, poznania się, rozwijania kompetencji mówienia o emocjach., a także związane były z rozwijaniem uważności i kreatywności. Również we wrześniu uczestniczyliśmy w Warsztatach komunikacji międzykulturowej.
Wycieczka do Rzeszowa
3 października klasy 4a i 4b z spędziła w Rzeszowie. Dzień rozpoczęliśmy od zajęć sportowych w parku trampolin. Pod okiem animatora uczniowie rywalizowali, bawili się, rozwijali swoją formę fizyczną. Z uwagi na padający deszcz nie udało się zwiedzić zabytków miasta.
W drodze powrotnej jednak szczęście dopisało uczestnikom wycieczki. Pogoda poprawiła się. Mogliśmy podziwiać dawną rezydencję magnacką znajdująca się w Łańcucie. Zespół zamkowo-parkowy w Łańcucie został wpisany na listę pomników historii 1 września 2005 roku
Lekcja chemii i fizyki w okularach 3D
22 września w klasie 8a i 7a odbyła się lekcja chemii i fizyki, podczas której wykorzystano okulary Wirtualnej Rzeczywistości ClassVR zakupione w ramcj projektu Labolatoria Przyszłości.
Uczniowie mieli okazje poznać chemię i fizykę od strony trójwymiarowych obiektów i złożonych struktur. Młodzież z klasy ósmej powtarzała wiadomości o układzie okresowym pierwiastków, atomach. Mieli okazję zobaczyć min. cząsteczkę wody, atom miedzi, atom sodu i alotropowe odmiany węgla. Liczyli w przestrzeni powłoki elektronowe i elektrony na nich umieszczone.
Uczniowie klasy siódmej poznawali natomiast różne zagadnienia fizyczne. Procesy i zjawiska.
Zajęcia były bardzo ciekawe. Wszyscy świetnie bawili się i poznawali chemię i fizykę od innej strony. Co niektórzy zainteresowali się bardziej tymi dziedzinami nauki.
D. Grodowicz
2
Świat pod mikroskopem
Uczniowie z klasy VA, Vb na zajęciach z biologii poznawali budowę mikroskopów, poznawali zasady mikroskopowania a następnie samodzielnie prowadzili obserwacje. Obserwowali preparaty trwałe (np. krew żaby, człowieka) jak również preparaty samodzielnie wykonane (obiektem był liść trzykrotki). W ramach projektu Laboratoria Przyszłości szkoła otrzymała dwa mikroskopy nowej generacji MicroBlue, w których tradycyjny okular został zastąpiony przez ekran LCD. Uczniowie byli zainteresowani, zaciekawieni nowością na lekcji. Podziwiali obserwowane obiekty na ekranie w powiększeniu 40X, 100X, 400X. Mieli możliwość porównania obrazu widzianego w mikroskopie tradycyjnym i mikroskopie Microblue. Lekcja uczniom bardzo się podobała. Byli mile zaskoczeni jak wygląda „świat” pod mikroskopem.
Warsztaty potyckie w ramach IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Przyroda jaką znam"
20 września troje naszych uczniów: Adam Minkiewicz (7a) oraz Lena Rudy i Laura Wierzchoś (8a) pod opieką pani Marzeny Stankiewicz uczestniczyło w warsztatach potyckich w ramach IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Przyroda jaką znam". Temat tegorocznej edycji to SERCE DRZEWA. Program spotkania był bardzo urozmaicony. Uczniowie mieli okazję między innymi spotkać się z tegorocznym jurorem, poetą panem Piotrem Pielą i pod jego okiem poćwiczyć warsztat poetycki. Obejrzeli także film przyrodniczy i zwiedzili wystawę stałą OEM RPN. Nie zapomniano o umileniu przerwy słodkim poczęstunkiem. Na zakończenie warsztatów uczstnicy zostali obdarowani pamiątkowymi certyfikatami i drobnymi upominkami ufundowanymi przez RPN. Nad całością wydarzenia czuwała pani Aneta Dybowska. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
4
Lekcja historii
16 września 2022 r. uczniowie klasy 8a wraz z nauczycielką wiedzy o społeczeństwie Ireną Staroń zapalili znicz pod Dębem Pamięci poświęconym Franciszkowi Hawrylukowi, funkcjonariuszowi Policji Państwowej. Uczniowie klasy 4w natomiast zapalili znicz poświęcony Janowi Witiukowi.
17 września, po agresji Związku Radzieckiego na Polskę, pan Hawryluk został wzięty do niewoli, wywieziony w głąb ZSRR, osadzony w obozie mieszczącym się w klasztorze Pustelnia Niła. Na przełomie kwietnia i maja 1940 r. został zabity w Twerze strzałem w tył głowy przez NKWD, a następnie pochowany w Miednoje.
Zajęcia z programowania
W ostatnim tygodniu września (29.09 ) na zajęciach pozalekcyjnych chętni uczniowie klasy 8a rozpoczęli przygodę z programowaniem. Wykorzystując zestaw do złożenia fischertechnik education Robotics TXT 4.0 Base Set zaczęli budować taśmociąg, który po złożeniu zaprogramują. Zestaw został zakupiony w ramach programu Labolatoria Przyszłości. Z uwagi na złożoność, modelu nie udało sie złożyć go w czasie jednej lekcji. Praca będzie kontynuowana na kolejnych zajęciach.
Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych
Szanowni Państwo,
w związku z trwającym w dniach 12-16 września 2022 r. „Tygodniem profilaktyki chorób zakaźnych” zainicjowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Kuratorium Oświaty w Lublinie przygotowało propozycje konferencji on-line dla nauczycieli i rodziców.
W dniu 14 września 2022 r. o godz. 16.30 do udziału w wideokonferencji zapraszamy rodziców. Proponujemy spotkanie na temat profilaktyki chorób zakaźnych, które poprowadzi Pan płk dr n. biol. Aleksander Michalski Komendant 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie. Proszę Państwa dyrektorów o zachęcenie rodziców do udziału w przedsięwzięciu oraz udostępnienie linku do wideokonferencji.
Link do wideokonferencji dla rodziców:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_NTA0OWU0MGUtOWFlZS00ZDNiLTlmMTQtODYzYzFkOTcyYjU0%40thread.v2/0?context=%7B%22Tid%22%3A%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2C%22Oid%22%3A%226a1b2b3d-b231-4191-be07-b53d2de349cb%22%2C%22IsBroadcastMeeting%22%3Atrue%2C%22role%22%3A%22a%22%7D&btype=a&role=a
Dziękując za dotychczasową współpracę, w kontekście poruszonego tematu, życzę Państwu dużo sił i zdrowia
Łączę wyrazy szacunku
Teresa Misiuk
Konfiguracja i instalacja oprogramowania – DRUKARKA 3D
W pierwszym tygodniu nauki uczniowie klasy 8c wspólnie z nauczycielem rozpakowali, zainstalowali i skonfigurowali oprogramowanie drukarki 3D. Przygotowali również stanowisko robocze wydruku 3D. Zwieńczeniem pracy były pierwsze wydruki – brelok oraz sześcian. Drukarka jest jednym z elementów wyposażenia szkoły w ramach projektu #LabolatortiaPrzyszłości. W czasie wspólnej pracy, uczniowie wymieniali między sobą informacje na temat drukarek 3D, programów do projektowania modeli 3D. Wykazali się dużą znajomością tematu.
Oferta ubezpieczenia
Archiwum Aktualności