Szkoła Pamięta
Sprzątanie nagrobków to już tradycja dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Młodzież na cmentarzu parafialnym sprzątała bezimienne i opuszczone groby, odwiedzili też miejsca pamięci związane z wydarzeniami historycznymi. Oczyścili nagrobki z zarośniętych traw i liści, wynieśli stare wieńce oraz znicze, Przedsięwzięcie miało na celu uświadomienie młodym ludziom jak ważna jest pamięć i szacunek dla ludzi, którzy odeszli już z tego świata oraz wdrażanie ich do odpowiedniego zachowania w miejscach pamięci i miejscach publicznych.
9
Konkursy przedmiotowe
Konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2024/2025
W bieżącym roku szkolnym do konkursów przedmiotowych w naszej szkole zgłosiła się rekordowa ilość uczniów – 35 / z klas 6, 7, 8/.
W wyniku eliminacji do drugiego etapu zakwalifikowało się 5 uczniów z klas: 8a – 2 uczniów /fizyka, język angielski/; 8b – 2 uczniów /matematyka, język polski/; 6b – 1 uczennica /język hiszpański/.
Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach konkursów.
Dzień Języków Obcych
Nowa galeria Dzień Języków Obcych została dodana do albumu fotograficznego
10
Projekt "Posiłek w szkole i w domu"
Szkoła Filialna im. Marii i Jana Pacześnych w Wywłoczce otrzymała wsparcie finansowe na realizację zadania w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu„Posiłek w szkole i w domu”.
Zawarta została umowa nr 19/PwSiD/24 w sprawie udzielenia w 2024 roku wsparcia finansowego w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2024-2028 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.
Projekt ma na celu doposażenie kuchni szkolnej w nowoczesne, energooszczędne i wydajne urządzenia oraz poprawienie warunków pracy poprzez zwiększenie efektywności produkcji.
Realizacja projektu poprzez zakup wyposażenia przyczyni się do zabezpieczenia niezbędnego zaplecza sprzętowego szkoły.
Wycieczka do Lublina
Wycieczka do Lublina Uczniowie klas: 4b, 5a, 5b wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrali się na jednodniową wycieczkę. Wydarzenie miało miejsce 11 października 2024r. Tego dnia zwiedzali zabytki Lublina- Zamek Lubelski- jego zewnętrzną część; poznali historię zamku od XII wieku do czasów współczesnych. Oglądali Stare Miasto jedynie ze wzgórza zamkowego ze względu na deszczową pogodę. Potem korzystali z atrakcji parku trampolin, Były to m.in.: arena do swobodnego skakania, zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe, strefa ninja warrior oraz strefa atrakcji dmuchanych. Po dużym wysiłku fizycznym uczniowie zjedli posiłek w restauracji. Trochę zmęczeni, ale zrelaksowani i pełni niezapomnianych wrażeń powrócili do szkoły.
9
Turniej szchowy
Dnia 23.10.2024 z okazji 50-lecia szkoły odbył się turniej szachowy. Rozegrano 5 rund, a stawka liczyła 9 zawodników. Wyniki: 1. Dziwota Aleksander 7b 4pkt 2. Zdzioch Bernard 4b 3,5pkt 3. Czochra Jakub 7b 3pkt 4. Łosiewicz Wojciech 7a 3pkt 5. Kozak Maksymilian 4b 2,5pkt W kategorii klas I-III: 1. Czochra Nikodem 2b 2. Siegieda Filip 1b Turniej zorganizował i przeprowadził Piotr Łosiewicz
Szkoła Roku - nominacja do nagrody
Drodzy Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele naszej szkoły!
Z ogromną radością informujemy, że otrzymaliśmy nominację do nagrody w największym w Polsce Plebiscycie Edukacyjnym prowadzonym przez Kurier Lubelski!
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za nominację, która została przyznana naszej placówce.
Doceniamy, że poświęcają Państwo swój czas, aby nominować nas w plebiscycie. Dziękujemy za wszystkie słowa uznania oraz za owocną współpracę z Wami, Rodzicami i całym środowiskiem lokalnym. Z góry dziękujemy za każdy oddany głos.
Głosować można tutaj https://kurierlubelski.pl/plebiscyt.../pl/2008197/pg/60379.
Dziękujemy, że nas wspieracie i doceniacie naszą pracę!
Z wyrazami wdzięczności i szacunku,
Dyrektor i Pracownicy
Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu
Podziękowanie
W imieniu Dyrekcji, Nauczycieli, Uczniów oraz Rady Rodziców wyrażamy gorące podziękowanie wszystkim Gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i zechcieli z nami świętować Jubileusz Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu, Zespołu Tańca Ludowego „Zwierzyniacy” oraz Uczniowskiego Klubu Sportowego Jutrzenka. Dziękujemy władzom oświatowym i samorządowym za udział w uroczystościach i życzliwość okazywaną naszym działaniom. Cieszymy się, że te wyjątkowe dla nas dni mogliśmy dzielić z Mieszkańcami Zwierzyńca, Emerytowanymi Nauczycielami i Rodzicami naszych Uczniów. Razem tworzymy historię Szkoły. Dziękujemy serdecznie za okazane wsparcie i przychylność, za przekazane gratulacje i życzenia. Pragniemy bardzo podziękować również Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania kolejnych dni jubileuszowych uroczystości.
26
Dyskoteka jubileuszowa
Był wspaniały tort i inne pyszności od Rady Rodziców i szalona zabawa z DJem.
30-lecie zepołu
Powspominajmy te 30 lat.
Złoty Jubileusz
Dzisiaj - 18 października - nasza Szkoła obchodziła Złoty Jubileusz. Pięćdziesięcioletnią tradycję Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu tworzyli zarówno dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy szkoły, jak i uczniowie oraz rodzice. W tym dniu wyrażamy swą wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju i budowania dobrego wizerunku naszej placówki.
Pani Dyrektor Grażyna Kawka rozpoczęła jubileuszowe uroczystości powitaniem dostojnych gości. Wspólnie z nami świętowali: Burmistrz Zwierzyńca Pani Edyta Wolanin, Dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie Pani Katarzyna Wołoszyn, Sekretarz Gminy Zwierzyniec Pani Bernadetta Bartnik, Skarbnik Gminy Zwierzyniec Pani Elżbieta Sirko, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Jan Dębicki oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Pani Barbara Kowal wraz z Radnymi – Beatą Komorowską-Kras, Ryszardem Olbrysiem i Andrzejem Budzyńskim.
Ponadto naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością – emerytowany Burmistrz Zwierzyńca Pan Jan Skiba, emerytowana Zastępca Burmistrza oraz Zastępca Dyrektora Szkoły Pani Halina Studnicka, emerytowani Dyrektorzy – Pani Teresa Dziwota, Pan Jan Czochra oraz emerytowana Zastępca Dyrektora Pani Joanna Ruda.
Nasz zaproszenie przyjęli również: Zastępca Dyrektora RPN Pan Tadeusz Grabowski, przedstawiciel Nadleśnictwa Zwierzyniec Pani Karolina Góra, Dyrektorzy Przedszkoli – Panie Katarzyna Kowal-Kulik i Justyna Kur, emerytowana Dyrektor Przedszkola Pani Irena Szymczuk, Dyrektor Domu Dziecka Pani Anna Marzec, Dyrektorzy i Kierownicy zwierzynieckich instytucji: Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej - Panie Edyta Sadło i Agnieszka Maciocha, Środowiskowego Domu Samopomocy – Pani Marta Piasecka, Warsztatów Terapii Zajęciowej Pani Aleksandra Hanaka, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Elżbieta Wawrzkowicz, Prezes Towarzystwa Miłośników Zwierzyńca Pani Joanna Borowiec-Szklarz oraz Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej Pan Marek Padyasek.
Dziękujemy również za przybycie Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Teresie Marcinkowskiej wraz z Przedstawicielką Rady Panią Wiolettą Bindą.
Szczególne podziękowania kierujemy do Nauczycieli Emerytów, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenie i być z nami w tym szczególnym dniu.
Po powitaniu zebranych Pani Dyrektor Grażyna Kawka w swoim wystąpieniu podkreśliła najmocniesze strony naszej szkoły, jej wielokierunkowy rozwój, jak również znaczenie w tradycji i historii Zwierzyńca. Po przemówieniu Pani Dyrektor zaprezentowany został rys historyczny szkoły. Prezentację przedstawiła Pani Irena Staroń – nauczycielka historii. Kolejnym punktem uroczystości były przemówienia zaproszonych gości, po których nasi uczniowie wystąpili z częścią artystyczną. Scenki z historii oraz współczesności szkoły przygotowały panie Iwona Zacharczuk, Joanna Bojda oraz Anna Korniluk.
Jubileusz połączony jest z 30-leciem Zespołu Tańca Ludowego Zwierzyniacy oraz 50-leciem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jutrzenka” działającymi w szkole.
Po uroczystościach w sali gimnastycznej był czas na obejrzenie wystawionych kronik i zdjęć dokumentujących dorobek naszej szkoły na przestrzeni półwiecza. Podsumowaniem tego doniosłego i pełnego wzruszeń dnia były rozmowy i spotkanie przy kawie w stołówce szkolnej.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie i świętowanie Jubileuszu Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu.
13
Pamietamy
W wigilię uroczystości jubileuszu 50- lecia Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu uczniowie klasy VIII i nauczyciele odwiedzili cmentarz parafialny i zapalili znicze na grobach zmarłych pracowników szkoły. Było to okazją do przekazania młodzieży informacji o nauczycielach, których nie mieli okazji poznać, do wspomnień i krótkiej modlitwy.
7
Roztrzygnięcie konkursu na plakat pt. “Szczęście”
Roztrzygnięcie konkursu na plakat pt. “Szczęście”, organizowanego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia. Klasyfikacja klasowa: 1 miejsce - klasa 3a 2 miejsce - klasa 2b 3 miejsce - klasa 1b W nagrodę za 1 miejsce klasa 3a wybierze się na pizzę 🙂. Klasyfikacja indywidualna: 1 miejsce - Maria Kur, kl. 1 a 2 miejsce - Fela Serediuk, kl. 3a 3 miejsce - Ania Smyk, Sofia Khramchenko, Hanna Dziadosz, kl. 5b Wyróżnienie: Kuba Kuliga, kl. 5c
XXIV Dzień Papieski.
13 października 2024 obchodzimy XXIV Dzień Papieski. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zwierzyńcu zbierają pieniądze na żywy pomnik Świętego Jana Pawła II - stypendia dla zdolnej, biednej młodzieży.
1
Ślubowanie i DEN
11 października dla pierwszoklasistów był bardzo ważnym dniem. Stali się oni pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu. Gratulujemy!
49
Rajd pieszy klasy VIa
Korzystając z pięknej , jesiennej pogody dnia 10.10.2024 r klasa VIa wraz z wychowawcą wybrała się na rajd pieszy do Soch przez Bukową Górę. Podczas wędrówki delektowaliśmy się pięknem otaczającej nas przyrody, ciszą i niespodziewanym, jak na tę porę roku ciepłem. Dużą atrakcją okazało się ognisko i wspólne zespołowe zabawy. Towarzyszyło im wiele radości i śmiechu. Zadowoleni, zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.
4
Pola nadziei 2024/2025
Rozpoczęcie XIV Edycji Kampanii Hospicyjnej „Pola nadziei 2024/2025 ” Dnia 9 października 2024r uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariatu w składzie: Magdalena Olejko, Gabriela Borodziej, Amelia Antoszek, Mikołaj Bołociuch, Dominik Niedźwiedź, Zofia Kapuścińska wraz z opiekunami: p. Grażyną Padyasek i p. Aleksandrą Oleszkiewicz wzięli udział w uroczystym sadzeniu żonkili. na terenie Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych z okazji rozpoczęcia XIV Edycji Kampanii Hospicyjnej „ Pola nadziei 2024/2025 ”. Jest to międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja polegający na sadzeniu jesiennych żonkili. Wszyscy uczestnicy zasadzili cebulki żonkili. Każda cebulka jest symbolem nadziei dla osoby chorej i jej bliskich. Wiosną, gdy zakwitają żonkile, organizowane są kwesty i zbiórki pieniędzy na rzecz hospicjów. Po części oficjalnej na uczestników czekał poczęstunek, podczas którego wolontariusze mogli miło spędzić czas wymieniając się z innymi doświadczeniami. Opiekun: SKW Grażyna Padyasek
Co słychać u pierwszaczków?
Klasa I b realizuje przyjętą innowację ,, English around us”. W ostatnim czasie zgodnie z tematyką zajęć rozpoznawaliśmy za pomocą zmysłów różnorodne owoce i warzywa. Równolegle poznawaliśmy ich nazwy w języku angielskim. Uczniowie chętnie i z zaangażowaniem uczyli się i wykonywali kreatywne prace artystyczno-techniczne i bawili się w różnorodne zabawy muzyczno-ruchowe z elementami języka angielskiego.
4
Archiwum Aktualności
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie