21 marca grupy przedszkolne 0a i 0b witały Wiosnę 🌼🌷🌞☀️🌈🪁w barwnym korowodzie ulicami miasta. 21 marca to również Światowy Dzień Zespołu Downa zwany Dniem Kolorowej Skarpetki 🧦🧦 Dzieci z grupy 0b solidaryzowały się tego dnia z osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi zakładając dwie różne, kolorowe skarpetki 😊🥰
Witamy wiosnę
8
Wycieczka do Lublina
Dnia 19 marca klasa VIIa uczestniczyła w wycieczce do Lublina, podczas której uczniowie odwiedzili muzeum, park trampolin oraz kino. Jednym z ciekawszych punktów programu były nietypowe zajęcia związane z lekturą „Zemsta” Aleksandra Fredry, które odbyły się w parku trampolin Wycieczka do Lublina była bardzo udana – łączyła edukację, aktywność fizyczną i rozrywkę, co sprawiło, że dzień minął bardzo szybko i na długo pozostanie w pamięci uczniów.
2
Kangur - konkurs matematyczny
21 marca, 20 uczniów z klas 4-8 wzięło udział w pierwszym etapie międzynarodowego konkursu matematycznego Kangur. Zadania jak zwykle nie były łatwe i sprawiły uczniom nie małe problemy. Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki
Witamy wiosne
21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.🌸🌷🌸 W naszej szkole obchodzony aktywnie i na wesoło. Uczniowie klas 0-III ubrani w niecodzienne stylizacje z kwiatkami i z kolorowymi gaikami w rękach zebrali się na salce gimnastycznej gdzie odbył się wiosenny koncert. 🪻🌷🪻 Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. 🎶🎤Po zakończonym koncercie wyruszyli w barwnym korowodzie ulicami naszego miasta trzymając w rękach wiosenne symbole. Przypominali wszystkim napotkanym osobom, że już zawitała do nas WIOSNA🌷 Było radośnie, głośno i bardzo wiosennie
7
Majsterkowo
Nowa galeria Majsterkowo została dodana do albumu fotograficznego
Dnia 19 marca uczniowie klasy 1 a, 1b i 1w uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach „Majsterkowo” zorganizowanych przez Castoramę. Głównym celem zajęć było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie ich wyobraźni oraz rozwijanie umiejętności manualnych. Uczniowie pod okiem specjalisty wykonali skrzynki na „skarby”, samodzielnie zbijali i łączyli drewniane elementy. Wszystkie prace wykonane zostały bardzo starannie. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy, drobne upominki oraz własnoręcznie wykonane skrzynki. Warsztaty okazały się dla dzieci wspaniałą zabawą i dostarczyły im wiele satysfakcji. Kolejną atrakcją tego dnia było spotkanie z funkcjonariuszami zamojskiej Straży Miejskiej. Podczas wizyty uczniowie zapoznali się z pracą strażników miejskich, zakresem ich uprawnień i obowiązków. Mieli także okazję przyjrzeć się pracy dyżurnego, zobaczyć jak funkcjonuje monitoring miejski i obejrzeć Zamość z trochę innej perspektywy, a mianowicie – okiem kamery. Na koniec mogli obejrzeć wyposażenie radiowozu, a na pamiątkę otrzymali smycze do kluczy. Bardzo dziękujemy za wspaniale przygotowane zajęcia i spotkania!
4
Prace na konkurs techniczny "Budka lęgowa"
4
„Nasze 112”. Konkurs dla uczniów szkół podstawowych
Zapraszamy do udziału w konkursie. „Nasze 112”. Organizatorem konkursu „Nasze jest Wojewoda Lubelski Krzysztof Komorski.
Celem konkursu jest:
- promowanie treści dotyczących działania numeru alarmowego 112,
- kształtowanie postaw pozwalających na właściwe korzystanie z numeru alarmowego 112,
- rozwijanie twórczych zdolności dzieci i młodzieży.
Zadania do wykonania:
Uczniowie klas 1 – 4 - projekt logo numeru alarmowego 112 lub logo Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie. Projekty w formacie A4 lub A5.
Uczniowie klas 5 – 8 - prezentacja multimedialna dotyczące funkcjonowania Systemu Powiadamiania Ratunkowego w Polsce.
Projekty logo oraz prezentacje multimedialne należy dostarczyć do 6 maja 2025 roku do Pani Małgorzaty Sankowskiej-Janeczek lub bezpośrednio do organizatora konkursu (szczegóły w regulaminie).
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „KARTKA WIELKANOCNA”
1.ORGANIZATOR
Szkoły Podstawowej im Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu.
2.TEMAT:
Tematem konkursu jest kartka okolicznościowa z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
Zadaniem uczestników konkursu jest przedstawienie własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych w postaci kartki świątecznej.
3. CEL:
Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania pięknym zwyczajem obdarowywania się kartkami świątecznymi,
. propagowanie obchodów Świąt Wielkanocnych;
. rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie aktywności twórczej uczniów;
. rozwijanie wrażliwości estetycznej;
. pozyskanie interesujących prac i konfrontacja ich podczas wystawy,
4.KATEGORIE:
• Uczniowie klas 0 – III;
• Uczniowie klas IV- VIII;
• Prace wykonane techniką komputerową.
5.WARUNKI KONKURSU
• Każdy uczestnik może nadesłać 1 kartkę;
• Autorem kartki może być tylko jedna osoba;
• Technika wykonania prac jest dowolna (rysunek, malarstwo, collage, grafika, grafika komputerowa, wycinanka, wyklejanka)
• Format kartki nie może być mniejszy niż A5 i nie większy niż A4;
• Każda kartka musi posiadać na odwrocie trwale zamieszczone dane uczestnika konkursu: imię i nazwisko, wiek,
Kartki, na których nie będzie w/w danych nie zostaną ocenione prze jury.
Prace należy dostarczyć do nauczycieli informatyki lub plastyki naszej szkoły.
6.TERMIN:
Do dnia 6 kwietnia 2025 r.
Komisja konkursowa dokona oceny prac. Prace zostaną ocenione pod względem samodzielności, staranności wykonania, pomysłowości, estetyki wykonania pracy praz walorów artystycznych.
7. NAGRODY:
W każdej kategorii wiekowej przyznane zostaną trzy nagrody rzeczowe oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu
8. OBOWIĄZKI ORGANIZATORA:
• Przyjęcie zgłoszonych prac
• Wyróżnienie I, II, III miejsca w każdej kategorii
• Przygotowanie dyplomów dla laureatów i uczestników
• Ogłoszenie wyników
9. POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
• Prace będą oceniane przez specjalnie powołaną do tego celu Komisję, która wyłoni laureatów konkursu.
• Prace przechodzą na własność organizatora, który ma prawo wykorzystać je jako grafikę do tworzonych szkolnych kartek świątecznych oraz jako materiał do wystawy świątecznej.
• Prace niespełniające warunków regulaminowych nie będą oceniane przez Komisję.
• Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie.
• Prace konkursowe nie podlegają zwrotowi.
Wiosna w naszej świetlicy
Kolejny sukces naszych piłkarek ręcznych
Kolejny sukces naszych piłkarek ręcznych rocz. 2012 i mł. 18 marca 2025 r. w Kraśniku odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt. W zawodach udział wzięło 6 najlepszych drużyn z rejonów województwa lubelskiego, które w drodze losowania podzielono na dwie grupy. Grupa A: ZS nr 13 Lublin, SP Zwierzyniec, ZS Siedliszcze Grupa B: SP nr 1 Łuków, SP nr 2 Kraśnik, SP Gołąb Nasza reprezentacja po bardzo dobrej grze zajęła wysokie III miejsce pokonując w meczu o podium koleżanki z SP 2 Kraśnik 9: 4. Wielkie brawa i gratulacje dla naszych wszystkich zawodniczek za walkę. Skład naszej drużyny: : Amelia Bździuch, Julia Chechelska, Marcelina Góra, Krystyna Łuczycka, Zofia Kapuścińska, Ola Kostrubiec, Agata Bartnik, Julia Czerwieniec, Natalia Krupa, Maja Kmieć, Anita Nowakowska, Wiktoria Sikorska, Amelia Braune, Aleksandra Lipiec. Opiekun – Edyta Kot
5
Ogłoszenie
Rejonowe(1/2 wojewódzkich) Igrzyska Dzieci(kl. VI i mł.) w Piłce Ręcznej Dziewcząt
13 marca 2024 r. w Zamościu odbyły się Rejonowe(1/2 wojewódzkich) Igrzyska Dzieci(kl. VI i mł.) w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły bo bardzo dobrej grze pokonując dziewczęta z SP 8 Zamość, SP 2 Hrubieszów i SP Fajsławice zajęła I miejsce i zapewniła sobie awans do zawodów wojewódzkich w Kraśniku. Reprezentacja dziewcząt wystąpiła w składzie: Amelia Bździuch, Julia Chechelska, Marcelina Góra, Krystyna Łuczycka, Zofia Kapuścińska, Ola Kostrubiec, Agata Bartnik, Julia Czerwieniec, Natalia Krupa, Maja Kmieć, Ewa Kowalczyk, Anita Nowakowska, Wiktoria Sikorska, Amelia Braune, Aleksandra Lipiec. Opiekun – Edyta Kot Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Pierwsze oznaki wiosny
Klasa I b znalazła w parku pierwsze oznaki wiosny.
DBI
W dniu 10.03.2025 uczniowie klas I-III wzięli udział w lekcji online Sieciakowa lekcja „Kto jest po drugiej stronie?”, która odbyła się w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu 2025.
Porady
W związku z przypadającym w dniu 28 stycznia Dniem Ochrony Danych Osobowych oraz 11 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu przedstawiam porady na temat bezpiecznego korzystania ze smartfonu, portali społecznościowych oraz podczas gier on-line. Zachęcam do zapoznania z przesłanymi materiałami i stosowania. Pozdrawiam i życzę bezpiecznej nauki i zabawy 😉 Inspektor ochrony danych Małgorzata Krajewska
Podsumowanie zajęć o zimie i jej cechach w klasie Ib.
Uczniowie utrwalają nazwy sportów zimowych 🏂⛷️oraz zjawiska atmosferyczne charakterystyczne dla zimy.☃️ Poznają jednocześnie słownictwo i zwroty w języku angielskim.🇬🇧
3
Lekcje DBI
W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu w dniu 5 marca klasy 4-6 wzięły udział w lekcji online "Jak zostać Asem Internetu", celem której było zapoznanie z zasadami bezpiecznego, efektywnego korzystania z internetu.
9
Lekcja muzyki z okularami VR
Tym razem Okulary VR otrzymane przez szkołę w związku z realizacją Projektu Laboratoria Przyszłości zostały wykorzystane na lekcji muzyki. W klasie IV b podczas realizacji tematu o balecie uczniowie dzięki nim mogli zobaczyć fragment przedstawienia „Dziadek do orzechów”. Przy okazji obejrzały salę koncertową i instrumenty muzyczne, a także dawne urządzenie do odtwarzania muzyki- gramofon.
5
Kodowania na dywanie
W grupie 0b odbyły się kolejne zajęcia z kodowania na dywanie 😊.Tym razem kodowanie dotyczyło kosmosu🚀🛸 i planet 🌍🪐 🌔 a zabawa jak zawsze była wyśmienita 😊🥰🙃
3
Konkursu Polonistycznego Mistrzowie Słowa
5 marca odbył się finałowy etap Konkursu Polonistycznego Mistrzowie Słowa organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu. Zuzanna Szklarz uczennica klasy 8b swoim wystąpieniem na temat: „Pieska, kocia, końska… frazeologia. Przeanalizuj na wybranych przykładach zwierzęcą frazeologię w języku polskim.” zdobyła trzecie miejsce. Uczennica pracowała pod opieką Iwony Zacharczuk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Archiwum Aktualności