Uczniowie klasy VIa włączyli się w obchody Dnia Ziemi tworząc na języku angielskim plakaty dotyczące ochrony środowiska. Każda grupa nie tylko tworzyła plakat, ale też opowiadała o nim, przedstawiając swoje pomysły na to, jak możemy zadbać o naszą planetę.
Obchody Dnia Ziemi
Listy do Ziemi
Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Listy do Ziemi” ✉️🌍 Uczniowie – zarówno z klas młodszych, jak i starszych – napisali piękne, szczere listy pełne troski o naszą planetę. Wysłaliśmy je do Szkoły Podstawowej nr 32 w Toruniu – a oni również obdarowali nas swoimi listami w formie kolorowego plakatu! Dziękujemy SP 32 w Toruniu za ten wyjątkowy listowy most między szkołami!
Ekologia z okularami VR
Z okazji Dnia Ziemi 🌍 nasi uczniowie mieli okazję w niezwykły sposób zgłębiać wiedzę o ekologii! Korzystając z okularów VR pozyskanych w ramach programu Laboratoria Przyszłości, oglądali prezentacje 3D ukazujące wpływ człowieka na Ziemię – zanieczyszczenia, e-odpady, wysypiska tworzyw sztucznych, obieg wody w przyrodzie, recykling oraz zmiany klimatu. Dodatkowo uczniowie korzystali z pomocy dydaktycznych zakupionych do pracowni OZE w ramach projektu realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, ucząc się o odnawialnych źródłach energii. Na lekcjach chemii uczniowie prowadzili też doświadczenia z "cudowną substancją", jaką jest woda – odkrywając jej niezwykłe właściwości i znaczenie dla życia na Ziemi. To był dzień pełen nowoczesnej edukacji, eksperymentów i ekologicznej refleksji! #DzieńZiemi #LaboratoriaPrzyszłości #OZE #WFOŚiGW #VRwSzkole #EkoEdukacja #Recykling #ZmianyKlimatu
8
Dzień Ziemi
W ramach obchodów Dnia Ziemi 🌍 uczniowie naszej szkoły – zarówno klas młodszych, jak i starszych – oglądali filmy o tematyce ekologicznej. Była to świetna okazja, by w ciekawy i przystępny sposób dowiedzieć się więcej o ochronie środowiska, zmianach klimatu i tym, jak codzienne wybory wpływają na naszą planetę. Edukacja ekologiczna to inwestycja w lepsze jutro!
1
Dzień Patrona szkoły połączony z podsumowaniem projektu IPN Silni Polską poświęconego pamięci Róży Zamoyskiej
25 kwietnia 2025r. miały miejsce w naszej szkole uroczystości Dnia Patrona. Połączone były z III etapem konkursu „Silni Polską” organizowanego przez IPN. Uczniowie klasy 7a- uczestnicy konkursu, wspierani przez uczennice z kl. 6a i 8a- zaprezentowali część artystyczną poświęconą Róży Zamoyskiej i Dzieciom Zamojszczyzny w kościele parafialnym przed całą społecznością szkolną. Wydarzeniu towarzyszyła inscenizacja przyjazdu bryczką Róży i Jana Zamoyskich do kościoła, którym towarzyszył „Anioł Dobroci”. We wspomniane postacie Zamoyskich wcielili się: p. Małgorzata Chmiel i p. Jan Słomiany. Tam też została zaprezentowana wystawa prac konkursowych „Pamiętamy o Róży Zamoyskiej”. Konkurs ten odbywał się w 3 kategoriach: literackiej, plastycznej i fotograficznej. W dalszej części p. Irena Staroń podzieliła się wspomnieniami o swojej mamie Zofii Kostrubiec, która była dzieckiem Zamojszczyzny uratowanym przez Różę Zamoyską. Następnie uczniowie szkoły uczestniczyli we mszy świętej.
51
Dzień Ziemi
Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole pełnił służbę Zielony Patrol Ziemi! Wszyscy uczniowie mieli możliwość rozwiązywania zagadek, quizów oraz odpowiadania na pytania przygotowane przez Patrol. Za poprawne odpowiedzi otrzymywali kolorowanki, naklejki o tematyce ekologicznej oraz cukierki! Nagrody przyznawane były również za zielony ubiór, który symbolizował troskę o naszą planetę! Było mnóstwo uśmiechu, zabawy i nauki o tym, jak dbać o Ziemię! Serdecznie dziękujemy pracownikom Roztoczańskiego Parku Narodowego za współpracę i wsparcie naszych działań.
3
"Mały może więcej, czyli przyroda w Twoich rękach"
Nasza szkoła w kampanii RPN "Mały może więcej, czyli przyroda w Twoich rękach" 23 kwietnia 75 uczniów i nauczycieli naszej szkoły zaangażowało się w akcję sprzątania terenu wokół szkoły i okolicy. Dodatkowo 45-osobowa grupa porządkowała ścieżki w Roztoczańskim Parku Narodowym na trasie Bukowa Góra. 25 kwietnia delegacja naszej szkoły wzięła udział w uroczystym podsumowaniu kampanii. Otrzymaliśmy podziękowania, nagrody – gry, książki oraz sadzonki drzew! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i troskę o naszą przyrodę! #MałyMożeWięcej #RoztoczańskiParkNarodow
8
Życie codzienne w PRL - projekt
Projekt to jedna z metod wykorzystywanych w nauce szkolnej w celu zdobycia przez uczniów określonej wiedzy i umiejętności. Uczniowie klas VIII korzystając z niej pogłębiali swoją wiedzę na temat życia codziennego w PRL. Projekt obejmował takie zagadnienia jak: rozrywki, mieszkania, nauka szkolna, ubiór, jedzenie w czasach komunizmu. Uczniowie wykorzystując dowolne formy ,opracowywali w grupach powyższe zagadnienia, a następnie prezentowali efekty swojej pracy na lekcji historii. Wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. Jedną z form ich działań były prezentacje multimedialne, ale obok nich pojawiły się także takie jak: przeprowadzenie sondażu ulicznego wśród mieszkańców Zwierzyńca, opracowanie gazety ukazującej zmiany w modzie, stosowane materiały, wykroje krawieckie, przygotowanie prostych potraw do degustacji, wykonanie makiety wystroju wnętrza mieszkania, zaprezentowanie popularnych dziecięcych zabaw i sposobów spędzania wolnego czasu, opracowanie planu lekcji z uwzględnieniem nauczanych wówczas przedmiotów. Dziewczęta wykonały jave – popularny taniec tamtego okresu. Duże zaciekawienie wzbudziła maszyna do pisania i zasady jej obsługiwania, a także inne przyniesione sprzęty codziennego użytku. Realizacja projektu wymagała od uczniów dużego wysiłku i pracy, ale pokazała także jak kreatywną i zdolną mamy młodzież.
19
Klasowy mini ogródek
Uczniowie klasy 1a stworzyli swój klasowy mini ogródek. Pracę rozpoczęli od ozdabiania doniczek, potem zasiali nasionka rzeżuchy i owsa. Zasadzili też cebulkę dymkę. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin, którą zdobyli na wcześniejszych zajęciach.
Wyniki konkursu „Pamiętamy o Róży Zamoyskiej”
Wyniki konkursu „Pamiętamy o Róży Zamoyskiej”
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy ciekawych prac.
A oto wyniki:
Konkurs literacki
Kategoria I: klasy 1-4 szkoły podstawowej
I miejsce Oliwia Puła SP nr 3 w Szczebrzeszynie
II miejsce Marcelina Cieplak SP w Zwierzyńcu
III miejsce Julia Sobczyk SP w Zwierzyńcu
Kaja Sobczyk SP w Zwierzyńcu
Wyróżnienie:
Maja Bednarz SP w Sułowie
Kategoria II: klasy V-VIII szkoły podstawowej
I miejsce Klaudia Małysz SP w Zwierzyńcu
II miejsce Laura Borsuk SP w Sułowie
III miejsce Zofia Bizior SP w Zwierzyńcu
Mikołaj Iwanicki SP nr 3 w Szczebrzeszynie
Wyróżnienia:
Michał Kołodziejczyk SP w Sułowie
Dominik Niedźwiedź SP w Zwierzyńcu
Magdalena Lejb SP w Zwierzyńcu
Konkurs plastyczny
Kategoria I: klasy I-III szkoły podstawowej
I miejsce Maja Czernik SP nr 3 w Szczebrzeszynie
II miejsce Alicja Kuczmowska SP w Zwierzyńcu
III miejsce Igor Gontarz SP w Zwierzyńcu
Wyróżnienia:
Agnieszka Łowicka SP nr 3 w Szczebrzeszynie
Wojciech Misiarz SP nr 3 w Szczebrzeszynie
Dominika Wojciechowska SP nr 3 w Szczebrzeszynie
Marcelina Cieplak SP w Zwierzyńcu
Kategoria II: klasy IV-VIII szkoły podstawowej
I miejsce Hanna Dziadosz SP w Zwierzyńcu
II miejsce Zlata Shabala SP w Zwierzyńcu
III miejsce Laura Borsuk SP w Sułowie
Wyróżnienia:
Katarzyna Cytawa SP w Zwierzyńcu
Klaudia Małysz SP w Zwierzyńcu
Maja Storczyk SP w Zwierzyńcu
Bartłomiej Bałkota SP nr 3 w Szczebrzeszynie
Konkurs fotograficzny
I miejsce Liliana Trojanowska - Cruz SP w ZwierzyńcuII miejsce Gabriela Łapa SP w Sułowie
III miejsce Emilia Bielecka SP nr 3 w Szczebrzeszynie
Wyróżnienia:
Gabriela Misiarz SP w SułowieMiłosz Zymon SP nr3 w Szczebrzeszynie
Paweł Monastyrski SP w Zwierzyńcu
O terminie i miejscu rozdania nagród i dyplomów poinformujemy telefonicznie zainteresowane szkoły.
Budka lęgowa - konkurs techniczny
"Budka lęgowa" konkurs techniczny organizowany przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych. Tymoteusz Madej z klasy 6b zdobył główną nagrodę. Maja Storczyk z klasy 5b wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy🙂
Mali Wielcy Odkrywcy
Program Mali Wielcy Odkrywcy dobiegł końca. Dzieci z grup przedszkolnych 0a i 0b podczas trzeciego etapu poznawały jednostki miary. Dowiedziały się jak zmierzyć odległość pomiędzy dwoma punktami używając do tego swoich stóp i dlaczego mierzenie stopami nie jest dokładne. Samodzielnie konstruowały wagę aby określić ciężar różnych przedmiotów. Nie zabrakło też zadań związanych z określaniem czasu - czy minuta trwa długo czy krótko? Czy kiedy doskonale się bawimy, minuta twa krócej niż kiedy musimy sprzątać pokój? Jak działa zegar i dlaczego wskazówki wyglądają i poruszają się inaczej? Dzieci tworzyły też własne termometry aby łatwo sprawdzić temperaturę swojego ciała kiedy odpoczywamy i kiedy np. tańczymy. Nie zabrakło również zadań , w których badaliśmy objętość płynów. Sprawdzaliśmy czy poziom wody w różnych naczyniach jest taki sam jak wlejemy jednakową ilość szklanek wody. Podczas wykonywania doświadczeń Dzieci zyskały duże dawki pozytywnej energii, dużo zabawy a przede wszystkim dużo wiedzy, która zostanie na zawsze. Bo nie ma nic fajniejszego jak nauka poprzez zabawę i doświadczenia.
3
Konkurs wielkanocny z języka angielskiego dla klasy 2a
14 kwietnia uczniowie klasy 2a na lekcji języka angielskiego wykonywali, a następnie prezentowali plakat wielkanocny. Niektórzy pracowali w parach, inni wybrali pracę samodzielną. Pomysłów i technik plastycznych było co niemiara. Uczniowie wykazali się pomysłowością i oryginalnością, co przełożyło się na otrzymane oceny (szóstki i piątki). Ponadto ich prace zostały ocenione przez jury i wybrano najciekawsze prace zarówno pod względem językowym, jak i plastycznym. Autorzy docenionych plakatów otrzymali drobne upominki rzeczowe, a ich prace zostały wyeksponowane na wejściu do łącznika w naszej szkole.
5
Dzień Ziemi
Zachęcamy do aktywnego udziału.☘️🏞️🌳🌍
Karta wielkanocna - galeria nagrodzonych i wyróżnionych prac
17
Dzień Człowieka dla Zwierzaka
Dzisiaj w naszej szkole odbył się Dzień Człowieka dla Zwierzaka. Uczniowie mieli okazję wysłuchać prelekcji jednej z założycielek Fundacja 4Paws -Wschodni Patrol dla Zwierząt, która opowiadała czym zajmuje się fundacja, jak powinniśmy się troszczyć o zwierzęta domowe i jak reagować kiedy widzimy, że dzieje im się krzywda. Pani Emilii towarzyszył uroczy podopieczny fundacji, czteromiesięczny szczeniak Teddy. Członkowie szkolnego wolontariatu zorganizowali kiermasz ciast, który cieszył się ogromnym powodzeniem. Udało nam się zebrać aż 1918,44 zł!. Jest to kwota uzyskana ze sprzedaży ciast i datków do puszki. Zebraliśmy też już trochę karmy dla fundacyjnych zwierzaków. Dziękujemy!. Przypominamy też, że do końca kwietnia trwa zbiórka karmy, datków do fundacyjnej puszki oraz akcja Paka od mojego zwierzaka dla bezdomniaka. Dziękujemy za już i gorąco zachęcamy do dalszego wspierania akcji pomocy zwierzakom.
6
Dzień Człowieka dla Zwierzaka
Już w najbliższy wtorek w naszej szkole "Dzień Człowieka dla Zwierzaka". Zobacz jak możesz się przyłączyć do akcji. Fundacja 4Paws -Wschodni Patrol dla Zwierząt
Mistrzostwach Europy Aikido i Ju-Jitsu
12 kwietnia w Jarosławiu uczniowie Szkoły Podsawowej im. Dzieci Zamojszczyzny w Zwierzyńcu Jakub Bartnik, Kornelia Wacławska, Julia Olejko, Liliana Tracz, Tymoteusz Bednarz i Adam Kniaziowski wystartowali w Mistrzostwach Europy Aikido i Ju-Jitsu. Nasi zawodnicy wywalczyli : Złote medale i tytuł Mistrza Europy : Tymoteusz Bednarz i Julia Olejko Srebrne medale i tytuł Wice Mistrza Europy: Kornelia Wacławska i Liliana Tracz, Brązowy Medal wywalczył Jakub Bartnik , na czwartym miejscu uplasował się Adam Kniaziowski. Wszyscy zawodnicy trenują na codzień pod okiem Jacka Chęcińskiego w Klubie Bushido Szczebrzeszyn . Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników.
Obóz zimowy
8 kwietnia klasa VIIa wraz z opiekunami p. Mileną Czochrą , p.Iwoną Kozioł i p. Marcinem Sirko wyruszyła na czterodniowy obóz wędrowny w Tatry. Mimo że kalendarz wskazywał wiosnę, przywitała uczestników prawdziwie zimowa aura – śnieg, lekki mróz i bajkowe krajobrazy. Podczas obozu uczniowie przemierzyli malowniczą Dolinę Strążyską, podziwiając zimowy krajobraz gór. Wyprawa do Doliny Kościeliskiej zachwyciła wszystkich swoim urokiem. a Smreczyński Staw w otoczeniu śniegu wyglądał jak z bajki. Oprócz górskich wędrówek nie zabrakło też rozrywki – uczestnicy wyjazdu spacerowali po Krupówkach, odwiedzili aquapark, gdzie mogli się zrelaksować po intensywnych spacerach. Czekała na nich także niezapomniana wizyta w Energylandii, pełna emocji i dobrej zabawy. Podczas wyjazdu odbyły się również warsztaty profilaktyczne, które były wartościowym elementem pobytu – pozwoliły porozmawiać o ważnych sprawach w bezpiecznej atmosferze. Ten krótki, ale intensywny wyjazd na długo pozostanie w pamięci. Było aktywnie, śnieżnie, wesoło i naprawdę wyjątkowo!
34
Zajęcia świetlicowe
Podczas zajęć świetlicowych 21.03.2025 r. uczniowie mieli okazję pracować z klockami magnetycznymi w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości. Przygotowano stoliki, przy których dzieci mogły puścić wodze wyobraźni i tworzyć trójwymiarowe konstrukcje. Kilkoro dzieci skorzystało z możliwości zostania młodym architektem i budowniczym, tworząc oryginalne i unikatowe budowle. Zajęcia te z pewnością pozostaną na długo w ich pamięci.
Archiwum Aktualności